лікар радить

Дитячий нежить , як його лікувати?

Взимку діти частіше хворіють, і найпоширеніша напасть - звичайно, нежить. Як з ним впоратися?

Слизова оболонка носа виконує дуже важливі функції. Реснички в ніздрях затримують пил, дрібні частинки і бактерії. Крім того, слизова оболонка багата кровоносними судинами, завдяки роботі яких проходить крізь ніс повітря зігрівається.

При нежиті робота цієї системи порушується. Нежить небезпечний не стільки сам по собі, скільки ускладненнями, які він викликає. У малюків знижується апетит, падає вага, затримується загальний фізичний розвиток. Нежить може закінчитися фарингіт, тонзиліт, а в гіршому випадку - навіть пневмонією.

Щоб знати, як лікувати нежить, необхідно з'ясувати його природу.

Фізіологічний нежить Як правило, він буває у крихт до 2 місяців. В цей час організм проводить свого роду тести, щоб вибрати оптимальний "режим роботи". Головне - не втручатися, тому що, починаючи ліками підсушувати слизову, ми збиваємо природне регулювання. Організм вирішить, що вологи все одно виробляє недостатньо, і почне з подвоєною силою зволожувати носик. Якщо немає інших симптомів застуди, лікувати не треба - швидше за все, у малюка фізіологічний нежить. Ще один прояв такого нежиті - у крихти на вулиці в прохолодну погоду постійно тече з носа. А якщо він заходить в тепле приміщення , нежить припиняється. Лікування і тут не потрібно.

Алергічний нежить

Він виникає через попадання алергенів в організм. Як правило, найпоширеніші з них - пилок рослин, частинки шерсті тварин, побутова хімія та ряд харчових продуктів. Лікування тільки нежитю не має сенсу. Необхідно усунути причину і провести лікування, яке призначить лікар-алерголог.

Вірусний нежить

Найпоширеніший симптом різних простудних захворювань. Лікувати нежить - ще не висушувати слизову, бо слиз - теж свого роду ліки. Таким чином, ніс намагається позбутися від вірусу. Тому основне завдання - не допускати закладеності носа. Головна проблема лікування нежиті у дітей - їх невміння самостійно сякатися.

Лікуємося будинку

Медики радять використовувати лікарські препарати не довше 3 днів і 2 рази в день, вони лише знімають набряк слизової, викликаючи при цьому звикання. А що робити, якщо нежить триває близько тижня? Суміщайте призначену лікарем терапію з народними засобами.

Для полегшення дихання закопувати в ніс можна відвари, настої, розчини, навіть материнське молоко.

Физраствор - 1 чайн. ложка солі (харчової або морської, але без ароматичних добавок) на 1 л кип'яченої води. Капати можна дітям з народження по 3-4 краплі в кожний носовий прохід.

1 чайн. ложку суміші трав календули і деревію залийте 1 склянкою води і 20 хвилин наполягайте на водяній бані. Капайте по 1-2 краплі. Підходить для діток з 3 місяців.

Мед розбавте теплою кип'яченою водою у співвідношенні 1:2. Підходить для дітей від 6 місяців, не алергіків. Капайте по 2 краплі.

Материнське молоко капайте по 1-2 крапельки після кожного годування.

Парові інгаляції підходять для діток старше 3 років. У дітлахів молодшого віку вони можуть викликати опік слизової оболонки. Для інгаляцій використовуйте евкаліпт, ромашку, м'яту, кору дуба, листя малини, мати-й-мачуху і картоплю. Хороший ефект дають інгаляції з харчовою содою.

Як провести інгаляцію? Траву залийте окропом. Попросіть дитину нахилитися над мискою і подихати парою . Для більшого ефекту голову малюка накрийте рушником. Перебуваєте поруч з дитиною! Тривалість процедури - 7-10 хвилин.

Приймемо ванну?

Для дитячої ванночки буде потрібно 20 -25 г сухих трав, для великої - 50 р. Тут підійдуть березовий лист, деревій, шавлія, корінь алтея, календула. Необхідно залити збір окропом і дати настоятися. Варто пам'ятати, що ванна повинна бути теплою (+37 ° С) . тривалість - не менше 15 хвилин.

Не варто забувати і про ножних ваннах . Ванни підходять для хлопців більш старшого віку, які здатні всидіти на місці більше 10 хвилин. Візьміть 1 стіл. ложку збору (листя берези, евкаліпта, сосни) і залийте 2 л води. Посадіть дитину, наприклад, перед телевізором або краще почитайте йому книгу. Не забувайте обережно підливати гарячу воду. Немовлятам старше 3 років можна додати гірчичний порошок (1 стіл , ложка без верху на 6 л води). Найкращий ефект досягається після 20 хвилин. Потім витріть ніжки, надягніть крихті теплі шкарпетки і покладіть його в ліжко. Повторюйте ванночки щодня протягом 5 днів.

Обгортання і розтирання можна застосовувати з народження . Для процедури підійдуть будь-які рослинні масла, в які слід додати кілька крапель ефірних олій (кипарисове, лавандова, евкаліптова). А після цього можна обернути дитини теплим махровим рушником або вовняним шарфом. Процедура найбільш ефективна на ніч.

Що ще?

Підтримуйте підвищену вологість і прохолодне повітря в будинку (не більше +22 ° С).

Покладіть серветку з декількома краплями ефірного масла поруч з ліжком.

Змащуйте кінчик носа й над губами дитячим кремом. Купуйте дитячу гігієнічну помаду - дитина дихає ротом, тому губи сохнуть і можуть тріскатися.

Слідкуйте за тим, щоб ноги крихти завжди були сухими і теплими.

Все це допоможе дитині залишатися здоровим і не піддаватися простуд.